Tüm Soydaşlarımızı Sandıklara Sahip Çıkmaya Davet Ediyoruz!

Hak ve Özgürlükler Hareketi Trakya Sorumlusu Güner Çetin, 2 Ekim Pazar günü yapılacak olan Bulgaristan Erken Genel Seçimleri için soydaşlarımızı sandığa çağırdı.

Yaklaşık bir milyona yakın Türk ve Müslümanın yaşadığı Bulgaristan’da 2 Ekim Pazar günü yapılacak olan Bulgaristan Erken Genel Seçimleri için Hak ve Özgürlükler Hareketi Trakya Sorumlusu Güner Çetin, tüm soydaşlarımızı sandıklara çağırdı. Çetin, “Seçimler 3. kez yapıldı. Kasım ayında Cumhurbaşkanlığı seçimleri de yapılmıştı. Bu yıl da o seçimlere istinaden bir hükümet kurulmuştu. Fakat o parlamentonun ömrü bir yıl dolmadı. O bakımdan erken genel seçime gidiliyor. Soydaşlarımıza mesajımız sandıklara sahip çıkalım. Şu anda Hak ve Özgürlükler Hareketi olarak Türkiye genelinde başta olmak üzere Çorlu ve Trakya’da da çalışmalarımıza başladık. İlçemizde bulunan mahallelerdeki okullarımıza sandıklar kurulacak. Yaşlılarımız seçimlere ilgi gösteriyor ama gençlerimize daha çok iş düşüyor. Bu seçimlerde gençlerimizi yanımızda görmek istiyoruz. ”dedi.

TÜRKİYE’DE BU YIL 144 SANDIK ÖN GÖRÜLÜYOR!

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen seçimlerde sandık sayısının 124’den 142’e çıkacağını ön gördüklerini belirten Çetin, “Türkiye genelinde geçen yıl 124 sandık kurulmuştu. Bu yıl ön görülen ise 144 sandık. Tekirdağ’da geçtiğimiz yıl seçimlerde 18 sandık vardı bu yıl da 19’a yükseldi. Çorlu’da da 8’den 9 sandığa yükselmiş olacak. Seçimlerde 6 ilçede sandık kurulacak. Çorlu’nun yanı sıra Süleymanpaşa, Ergene, Muratlı, Çerkezköy, Kapaklı ve Saray ilçelerimizde sandıklar hazır olacak.”diye konuştu.

DİLEKÇELERİ DOLDURUN!

6 Eylül tarihine kadar çifte vatandaşların internet sitesi üzerinden dilekçe doldurmaları isteyen Çetin, “ Bulgaristan vatandaşlarının 6 Eylül 2022 saat 00.00’a kadar https://www.cik. bg/bg/ns02.10.2022 zayavlenie adresinde Türkiye’de sandık açılması için internetten dilekçesini doldurması gerekmektedir. Sandık sayısı ve dilekçe doldurmak, seçim günü daha kolay ve hızlı oy kullanabilmeniz için çok önemlidir.”ifadelerini kullandı.

NEDEN HÖH?

Hak ve Özgürlükler Partisi’ni neden desteklediklerini açıklayan Çetin, “Hak ve Özgürlükler Partisi Bulgaristan’da her zaman kilit rol olmuştur. Bulgaristan refahı için, istikrarı için soydaşlarımız ile beraber Hak ve Özgürlükler Partisi’ni destekliyoruz ve soydaşlarımızı da desteklemeye davet ediyoruz!”dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.