Tekirdağ Panayır ve Keşkek Şenliklerine Ev Sahipliği Yaptı 

 İl genelinde kültür- sanat etkinliklerine imza atan ve Tekirdağ’ın geleneksel renklerini yaşatmak için çalışmalarına devam eden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Malkara ilçesinde Panayır Şenlikleri ile Hayrabolu ilçesinde Keşkek Şenliklerine ev sahipliği yaptı. 

Malkara ilçesine bağlı Yörük Mahallesi’nde düzenlenen Panayır Şenliklerinde el emeği ürünlerin sergilendiği stantlar kuruldu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul tarafından Yörük Köyü Eğitim-Üretim ve Sanat Mektebi’nin açılışı gerçekleştirildi. 

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Hayrabolu Subaşı Keşkek Şenliği etkinliğinde müzik dinletisi ve halk oyunları gösterisi ile vatandaşlar gönüllerince bir gün geçirme imkanı buldu. 

Keşkek Şenliğinde Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Hayrabolu Kaymakamı Mehmet Sülün, Hayrabolu Belediye Başkanı Osman İnan ve vatandaşlar yer aldı. 

Malkara ve Hayrabolu’da gerçekleşen şenliklerde konuşma yapan Başkan Kadir Albayrak, “Kovid-19 gibi zorlu bir sürecin ardından siz değerli vatandaşlarımızla böylesi güzel şenliklerde bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyorum. 

Tüm halkımıza bu güzel etkinliklere katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, nice şenliklerde buluşmak dileğiyle herkese saygılar ve sevgiler sunuyorum.” dedi. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.