Kurban Satış Yeri İçin Kayıtlar Başladı 

Çorlu ve çevresinde yaşayan büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiricilerine Kurban Bayramı öncesinde kolaylık sağlamak ve hazırlıklarını tamamlayabilmeleri için fırsat sunmak amacıyla her yıl kurulan Kurban Satış Yeri kayıt başvuruları başladı. 

Hayvan yetiştiricilerinin büyükbaş kurbanlık hayvanlarını sağlık koşullarına uygun, belediyemizce belirlenmiş ve sürekli denetlenecek olan alanda satışa çıkarabilmeleri için Çorlu ve Tekirdağ’a kayıtlı işletme ve hayvan sahipleri 01-14 Haziran 2022, Tekirdağ ili dışında kayıtlı işletme ve hayvan sahipleri ise 15-22 Haziran 2022 tarihleri arasında; küçükbaş kurbanlık hayvanlar için ise Çorlu ve Tekirdağ’a kayıtlı işletme ve hayvan sahipleri 13-22 Haziran 2022, Tekirdağ ili dışında kayıtlı işletme ve hayvan sahipleri ise 23-29 Haziran 2022 tarihleri arasında başvuru yapabilecekler. 

Kurban Satış Yeri’nde faaliyet göstermek isteyen yetiştiricilerin dilekçe ve ekinde tescil belgesi örneği ile Çorlu Belediyesi Halk Masası’na başvurmaları gerekmektedir. Belirtilen süreler sonunda kayıt yaptıran büyükbaş ve küçükbaş hayvan sahipleri Kurban Satış Yeri’nde satış yapabilme hakkına sahip olacaklar. 

Bu yıl Çorlu’da Kurban Satış Yeri’nde büyükbaş kurbanlık hayvan satışı 24 Haziran 2022 Cuma günü, küçükbaş kurbanlık hayvan satışı ise 1 Temmuz 2022 Cuma günü başlayacak. 

Vatandaşlarımız 444 99 59 numaralı telefona ulaşarak başvuru sırasında istenen evrakları öğrenebilir veya detaylı bilgi alabilirler. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.