Yıldıray Arıcı Çorlu Belediyesi Başkan Aday Adaylığını Açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi önceki dönemİlçe Başkanı Yıldıray Arıcı 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler için aday adaylığını açıkladı.

CHP İlçe Başkanı Cüneyt Akar’a aday adaylığı dosyasını veren Yıldıray Arıcı sonrasında Atatürk Meydanı’nda vatandaşlara ve CHP üyelerine seslendi. Yıldıray Arıcı  program öncesinde Çorlu’ya yapacağı projeleri video ile anlattı. Projelerini sıralayan Yıldıray Arıcı’ya partililerinin ilgisi yoğun oldu. Yıldıray Arıcı eşiyle birlikte kürsüye çıkarak önemli mesajlar verdi. 

CHP İlçe Başkanı Cüneyt Akar’a aday adaylığı dosyasını veren Yıldıray Arıcı sonrasında Atatürk Meydanı’nda vatandaşlara ve CHP üyelerine seslendi. Yıldıray Arıcı  program öncesinde Çorlu’ya yapacağı projeleri video ile anlattı. Projelerini sıralayan Yıldıray Arıcı’ya partililerinin ilgisi yoğun oldu. Yıldıray Arıcı eşiyle birlikte kürsüye çıkarak önemli mesajlar verdi. 

Yıldıray Arıcının konuşmasından başlıklar şöyle,

‘Evet bugün bu meydanda uzun bir birlikteliğin çok önemli bir anındayız. 

Çocukluk yıllarında babamın vazgeçilmeziydi; Cumhuriyet Halk Partisi 

Gençlik ateşiyle kavgamızın adı oldu;

Hayata atıldığımda fikrimdi, 

Bu yaşlarımda peşinden yürüdüğüm idealim;

Hayat şeklim, yaşam tarzım, umudum, inancım ve nihayetinde İki çocuğuma miras. Cumhuriyet Halk Partisi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ayağa kalkan büyük Türk Milletinin büyük zaferleri sonucu kurulan asırlık çınarımız Cumhuriyet’imizin ve Cumhuriyet’imizin kurucusu, demokrasimizin güvencesi, baba ocağımız Cumhuriyet Halk partimizin 100. Yaşı kutlu olsun.

Benim Cumhuriyet Halk Partisi ile tanışma hikayem yok. Sabah kahvaltıda adını duyardım, akşam babamın eve geç gelişlerinden bilirdim. Gazi’nin yanında ismet paşa ile birlikte Duvardaki resminden bilriim. Altı Ok’u da gördüm o evde, altı oku zeytin dalı ile saran SHP bayrağını da. İçine doğdum yani. Çocukluğumdan kalan anılar, evimize gelen parti büyükleri… Bu terbiye ile yetiştim anlayacağınız. Şimdi de ailemizin baba ocağında, yine bir yola çıkıyoruz. Beni bu yolculukta yalnız bırakmayan, koluma giren, bu meydanda olmasa da kalbi bizimle burada atan tüm hemşerilerime yol arkadaşlarıma teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Hepiniz hoş geldiniz.

CHP ve Çorlu ikisinin de adını duyduğumda kendimi tarif ettiğim değerler gibi bakıyorum. Az önce anlattığım anılar ve hatırladıkça yaşadığım duygular birbiriyle iç içe giriyor. Çünkü ne varsa Çorlu’da yaşadım. Şimdi yıkıldığını gördüğümde içimin cız ettiği, Alipaşa ilkokulundan tutun da, hala arkadaşlıklarımı gördüğümde o yıllara beni götüren bu sokaklarda büyüdüm, yetiştim. Komşuluğu, komşu anneliği, dostluğu, birlikteliği Çorlu öğretti bana. Ailemin geçimi çiftçilikti, yani çorlu doyurdu karnımızı, Çorlu okuttu beni üniversitede. Çorlu’da hayata atıldım. Çorlu’da işimi kurdum, Çorlu’da yaşıyorum. Çorlu benim vazgeçmeyeceğim memleketim. Ne öğrendiysem burada öğrendim, şimdi de beni yetiştiren bu memlekete hizmet etme amacıyla bir yola çıktığımı sizlere ilan etmek için buraya geldim.

Derdim kimseyi koltuğundan etmek ve kendime bir koltuk yaratmak değildir. Siyaset bana ne kazandırır diye değil, ben siyasete, partime  ve yaşadığım şehre ne katacağım bunu düşünerek bu yola çıktım.

Projelerimizi oluşturacak kent vizyonumuzun kısa bir özetini kısa bir video ile sizlerle paylaştık. Biz hazırlıklarımız tamamladık. Detaylarını gün gün sizlerle paylaşacağız. En basitinden en zor olanına kadar Çorlu’nun kangren olan sorunları çok iyi biliyorum. FAKAT Teknik işler mutlaka çözülür, yol açılır, park yapılır, binalar, kütüphaneler, kentsel dönüşümler, bu videoda izledikleriniz… Aklınıza ne gelirse hepsi yapılır. Ama yönetim anlayışı değişmeden bu kentin insanı mutlu, huzurlu olamaz. 

Sizlere Atatürk meydanından sesleniyorum. 10 maddede size Söz veriyorum.

1.Bu kenti “Ben yaptım oldu” anlayışı ile yönetmeyeceğim. Ortak akılla ve en önemlisi de ortak bir vicdan ortaya koyacağız.

2.Arkadaş ve akraba grubumla değil, liyakatli kadrolarla hizmet edeceğim.

3.Belediye vatandaşıyla kavga etmeyecek. Bürokrasiyi iş yavaşlatmak için değil vatandaşın işini kolaylaştırmak için kullanacağım.

4.Burası o belediyenin sorumluluğunda, şu belediyenin sorumluluğunda diye topu başkasına atmayacağım. Gerekirse gidip büyükşehir belediyesinde işin takibini bizzat ben yapacağım.

5.Belediye çalışanlarımızla barışacağım. Onların emekleriyle, eserleriyle övünmesini bilirken, onların halinden anlamasını da bileceğim.

6.Kendini yalnız ve çaresiz hisseden herkesin, kapısını çaldığında geri çevrilmeyeceği bir belediye başkanı olacağım. 

7.Dert ne olursa olsun, derman biz olacağız. Bu kentte sadece sizlerin, burada yaşayan insanların değil tüm canlıların belediyesi olacağız.

8.Tıpkı bugün olduğu gibi meydanlarda projeler konuşulsun istiyorum. Belediyenin tek işinin imar değişiklikleri olmadığını bilen bir belediye başkanı olacağım.

9.Bir belediye başkanı olarak protesto hakkımı her zaman saklı tutacağım. Biliyorum; konunun yerel yönetimlerle alakası yok ama olsun hiçbir şey yapamıyorsam çevre sorunları, koku sorunları olan bu kent için bakanlık önünde yatmak için onbinlerce Çorluluyla ankara’ya giden bir belediye başkanı olacağım. 

10.Allah nasip ederse 5 sene sonra yeniden vaat vermek için değil, seçim kitapçığımla yaptığımın hesabını vermek için sizin karşınıza çıkacağım. 

Son olarak; vefalı bir belediye başkanı olacağım. Sadece bana değil bu kente değer katan herkese karşı vefalı olacağım. Haddimi bileceğim ama hakkımı da yedirmeyeceğim.

Bu duygularla, bu kente hizmet etmiş son belediye başkanımız Ahmet Sarıkurt’tan , ilk belediye başkanımıza kadar bu şehre kattıkları değerler için hepsine teşekkür ediyor, yitirdiklerimizi rahmetle anıyorum. Büyükşehir belediye başkanımız Kadir Albayrak’a da kentimize kattıkları için teşekkür ediyorum. 

Son olarak; Belediyecilik AK Partinin değil bizim işimizdir. Proje ve hizmetlerde yoksula, kimsesize, engelliye kaynak aktarmayı başlatan CHP’li belediyelerdir. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği belediyeler CHP’li belediyelerdir. İlk halk ekmek fabrikasını kuran İstanbul’da Ahmet İsvan, Ankara’da Ali Dinçer’dir. 

Metronun ilk kazmasını vuran İstanbul’da Nurettin Sözen’dir. Halk için ilk tanzim satış mağazaları İzmir’de İhsan Alyanak döneminde başlamıştır. 

İlk konut yapı kooperatifleri, kentsel dönüşümleri ilk yapan ve dünyaya örnek olan Ankara’da Batıkent projesi ile Murat Karayalçın tarafından yapılmıştır. CHP’li belediyeler ilklerin belediyeleridir. 

Biz belediyeciliği biliriz hiç merak etmeyin. Gurur duyduğumuz son örneklerini de  2019’dan bu yana Ankara, İstanbul başta olmak üzere bir çok ilde, ilçede görüyoruz. 

Çorlu’da da yeniden Cumhuriyet Halk Partisi kazanacak. Biz kazanacağız. Kol kola gireceğiz, bütünleşeceğiz, dargınlıkları kenara bırakacağız. 

Bir asırlık bu tarihsel mirasımıza layık olacağız. Bir çift mavi gözün rehberliğinde bilimin ışığında yürüyeceğiz. Ve bu kente değer katan herkese, buraya gelen sizlere, kalbi bu meydanda atan hemşerilerime teşekkür ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi Çorlu belediye başkan aday adaylığımı açıklıyorum.

Yolumuz açık olsun. ‘ şeklinde açıklamada bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir