CHP’nin Belediye Başkan Adayı Onur Bozkurter ‘Marmaraereğlisi Bize Emanet’

CHP Marmaraereğlisi Belediye Başkan adayı M.Onur Bozkurter ilçede Belediye düğün salonunda partililere ve basın mensuplarına verdiği kahvaltıda iktidar yürüyüşünü başlattı.

Marmaraereğlisi Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen kahvaltılı toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. CHP İlçe Başkanı Saim Boz’un konuşmasının ardından söz alan Marmaraereğlisi Belediye Başkan Adayı Onur Bozkurter, ilçede belediye başkanlığını kazanacaklarını vurguladı.

“MARMARAEREĞLİSİ’Nİ ALACAĞIZ”

Marmaraereğlisi’nden ve Tekirdağ’dan sonra Türkiye genelinde CHP’yi hep beraber iktidara taşıyacaklarını ifade eden Bozkurter, “Biz bu partiyi otel lobilerinde belediye baronlarıyla, dış güçlerle kurmadık. Nerede kurduk, Çanakkale meydanında, Dumlupınar meydanında Marmaraereğlisi’nin bu güzel meydanında sizlerle beraber kurduk” dedi. Marmaraereğlisi Belediyesi’ni AK Parti’den alacaklarını kaydeden Bozkurter, “Marmaraereğlisi’ne altı okun bayrağını asacağız. Tekirdağ bizim, Ereğli bizim, İstanbul, Ankara ve Antalya bizim, Türkiye bizim olacak. Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının şanlı oklarını göndere çekeceğiz” şeklinde konuştu.

Daha sonra söz alan CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Candan Yüceer ise hem Tekirdağ büyükşehirde hem de Marmaraereğlisi’nde belediye başkanlığını kazanacaklarına inandığını ifade etti. Yüceer, şöyle konuştu: “Tekirdağ’ımız bizim evimiz, yuvamız. Tekirdağlı hemşehrilerimiz bizim büyük ailemiz. Yıllardır Marmaraereğlisi’nde ve Tekirdağ’ın 11 ilçesinde sizlerle her yerde her alanda iyi günde kötü günde beraber olduk. Sorunlarımız oldu, onları çözmeye çalıştık. Sevincimiz oldu hep beraber paylaştık. Gün geçtikçe birbirimize daha çok bağlandık. Tekirdağ’ımız bizim 81 il vilayetimizden göç alan, Türkiye’nin her yerinden insanların geldiği, buluştuğu kocaman sıcacık, gönlü bol, neşeli ama bir o kadar da bu göçle beraber sorunlu bir ilimiz. Ama maalesef yıllardır Tekirdağ’ın bu sorunlarını görmezden gelenler var” dedi.

“SOSYAL BELEDİYECİLİK YAPACAĞIZ”

Tekirdağ’ın ülke ekonomisine kattığı değeri yok sayanların olduğuna dikkat çeken Candan Yüceer; sanayisiyle, tarımıyla, turizmiyle her alanda üreterek katma değer yaratmaya devam eden bir şehir olduğunu, ancak iş almaya geldiğinde, iş yatırıma geldiğinde yok sayılan bir il olduğunu aktardı. Yüceer, “Biz buradan söz veriyoruz. Birileri bizi ihmal ediyor, birileri bizim hakkımızı vermiyor. Birileri bize üvey evlat muamelesi yapıyor. Değerli hemşehrilerimiz; Onur başkan, Volkan başkan ve ben buradayım. Sahipsiz değil Tekirdağlılar. Buradayız ve bu sorunları bu sıkıntıları çözmek, Tekirdağ’ı hak ettiği yere taşımak, Tekirdağ’ımızı Türkiye’mizde lider kent yapmak, Tekirdağlıların yaşam kalitesini artırmak, bu ihtiyaçları gidermek bizlerin boynunun borcu. 12’de 12 yaptığımızda öz gücümüzle, var gücümüzle hiç durmadan çalışarak, daha çok kenetlenerek daha çok birlik beraberlik içerisinde ayrısız-gayrısız, hiçbir mahallemizi sosyal belediyecilik anlayışından mahrum etmeden çalışacağız. Marmaraereğlisi’nin sorunlarını çok iyi biliyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumda, Ereğli’nin bu sorunlarını hep birlikte aşacağımıza söz veriyorum.”

Kahvaltı programı şehitlerimiz ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız anısına saygı duruşu ve İstiklal marşı okunması ile başladı.İlçe Başkanı Saim Boz selamlama konuşması yaptı. Daha sonra Marmaraereğlisi Belediye Başkan adayı M.Onur Bozkurter mikrofona geçerek Candan başkanımızla beraber tekrar 12-0 yapacaklarını belirtti. Coşkulu geçen kahvaltı programında Candan Yüceer söz alarak,”31 Mart’ta sadece Ereğli, Tekirdağ değil 81 ilde zafer kazanacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir