Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Babalar Gününde Tüm Babalar İçin Pasta Kesti

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Ergene’de düzenlenen bir düğünde Babalar günü için hazırlanan pastayı tüm babalar için keserek, “Başta şehit ve gazi babalarımız olmak üzere tüm babaların babalar günü kutlu olsun” dedi.

Ergene’de düzenlenen düğün cemiyetlerine katılan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Ergene Samsunlular Derneğindeki düğün cemiyetinde babalar günü vesilesiyle hazırlanan pastayı tüm babalar adına Ergenenin yaşayan en yaşlı çınarları ile birlikte keserek “Başta şehit ve gazi babalarımız olmak üzere tüm babaların babalar günü kutlu olsun” dedi.

Babalar günü pastasını kestikten sonra kısa bir açıklama yapan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Toplumu oluşturan ailenin oluşmasında en önemli görev babalara düşmektedir. Aile toplumun çekirdeği olduğu kadar, kültürümüzün, değerlerimizin, geleneklerimizin, örflerimizin geleceğe aktarılmasının da güvencesidir. Ailenin temel direği olarak görülen babalar, aile değerlerimizin korunmasında, adalet, paylaşma, sorumluluk, sevgi, saygı, otorite gibi hayati değerlerin kuşaktan kuşağa aktarılmasında belirleyici bir rol üstlenmektedir. Ailesi için her türlü fedekarlığı üstlenen, her türlü çileye göğüs geren, ailesinin mutluluğunu kendi mutluluğu sayan babalar, çocuklarını geleceğe güvenle hazırlamak özveriyle çaba harcamaktadırlar. Bu bakımdan, babaların sadece bu özel günde değil, her zaman gönüllerinin hoş tutulması, babalarımıza karşı sevgi, saygı ve vefa duygusunun bir gereğidir. Annelerimiz gibi babalarımızın da hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen babalarımıza sevgimizi bir gün değil her gün göstermeliyiz. Bu vesileyle başta şehit babaları olmak üzere tüm babalarımızın ve baba adaylarının bu özel gününü kutluyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.