18 milyon öğrencinin karne heyecanı

2021-2022 eğitim öğretim yılı bugün sona erecek. Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 18 milyon öğrenci, bugün karne alarak yaz tatiline girecek. Bakan Özer de yılın sona ermesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 1,5 yıllık aranın ardından 2021-2022 eğitim öğretim yılı, 6 Eylül 2021’de yüz yüze ve tam zamanlı başlatıldı. Birinci dönem ara tatili, 15 Kasım-19 Kasım 2021’de, ikinci dönemdeki ara tatili 11 Nisan-15 Nisan 2022’de yapıldı. 7 Şubat 2022’de başlayan ikinci dönemin son zili bugün çalacak. Karne alacak 18 milyon öğrenci yılın yorgunluğunu yaz tatilinde atacak.

Yaz tatilinde öğretmenlere yönelik mesleki gelişim eğitimi Öğretmen Bilişim Ağı’ndan (ÖBA) uzaktan eğitim yöntemiyle yapılacak. Ayrıca öğrencilere yönelik bu yıl ilk kez Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nın (DYK) yanı sıra yaz okulları açılacak. DYK kapsamında 8 ve 12. sınıflar ile mezunlar için dersler verilecek. 4. sınıftan 12. sınıflara kadar matematik ve İngilizce derslerinden açılacak yaz okullarına başvurular yarın sona eriyor.

BAKAN ÖZER’DEN MESAJ VAR

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de, 2021-2022 eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

18 milyon öğrencinin karne heyecanı Bakan Özerden veli, öğretmen ve öğrencilere mesaj

Bakan Özer, mesajında şunları söyledi:

Saygıdeğer Velilerimiz,
Eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle her bir öğrencimizin kaliteli eğitime erişimi için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Çocuklarınız, aynı zamanda ülkemizin en değerli varlıklarıdır. Millî Eğitim Bakanlığı olarak geleceğimizi inşa edecek çocuklarımızın ve sizlerin en büyük destekçisi olmaya devam edeceğiz.

Değerli Öğretmenlerimiz,
Zorlu şartlar altında başlayan bu eğitim öğretim yılının son günündeyiz. Sizlerin özverili çalışmalarıyla okullarımız küresel salgın koşullarında da en güvenli alanlar olma özelliğini korudu. Bu zorlu koşulların üstesinden gelerek ülkemizin normalleşmesinde sarf ettiğiniz emek, öğrencilerimize göstermiş olduğunuz özen ve fedakârlıktan ötürü sizlere en içten şükranlarımı sunuyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz,
Bu yıl çok çalıştınız, çok yoruldunuz. Sizler, aldığınız notlardan ibaret değilsiniz. Sizlere olan inancımız sonsuz. İstediğinizde çok büyük işler başarabileceğinizi biliyoruz. Bu tatil döneminde öncelikle dinlenmenizi ve bununla birlikte yaz boyunca açık olacak kütüphanelerimiz ve yaz okullarımızda zaman geçirmenizi ümit ediyorum.

Bu vesileyle Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na girecek tüm öğrencilerimize de başarılar diliyorum.

Hepinize iyi tatiller diliyorum.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.